SİBER GÜVENLİK İpuçları

2019 yılının ilk 6 ayında 4.1 milyar kişisel verinin ihlale uğradığı ve bugüne kadar toplam Sekiz buçuk milyar (8,481,939,203) e-posta parolasının çalınmış olduğu tahmin ediliyor.

İpuçları >>

Oltalama saldırıları günümüzde zararlı yazılımları geçecek denli büyük bir tehdit ve iş dünyasına yapılan saldırılarda en başta geliyor. 8 Madde ile oltalama saldırısından korunma yöntemlerini ele aldık.

İpuçları >>

Hayatınızı beklemediğimiz anlarda etkileyebileceğini düşündüğümüz dijital ayakizlerinin takip edilmesi ve kontrol altında tutulması güvenlik açısından büyük önem taşımaktadır.

İpuçları >>

Dijital ayakizi; dijital ortamda yapmış olduğunuz tüm çevrimiçi hareketlerin (iş ve işlemlerin) bırakmış olduğu izlerdir. Tamamının yok edilmesi kolay olmamakla birlikte bu adımlar takip edilerek büyük oranda başarı sağlanabilir.

İpuçları >>

Kişisel veri güvenliği sağlamak için ilk adımlar sayılabilecek ve kolaylıkla uygulanabilecek etkili 7 ipucunu sizin için sıraladık.

İpuçları >>

Kuruluşlarda veri güvenliği nedir sorusunun cevabını ve uygulanması gereken kolay ama etkili 5 yöntemi bu yazıda bulabilirsiniz.

İpuçları >>

Siber güvenlik konusunda yaratılmaya çalışılan tüm farkındalık çalışmalarına karşın, birçok kişi tarafından kabul görmüş “efsaneler” var ve siber saldırganlar bekledikleri pusudan çıkıp bunlara inanan kişileri tabiri caizse “avlamak” için hazır bekliyor.

İpuçları >>

Başa dön