SİBER GÜVENLİK Blog

siber güvenlik blog

Siber Güvenlik Haberleri

Sparta Bilişim ekibi olarak güncel haberleri takip ediyor ve duyuruyoruz. Veri ihlalleri, önemli güvenlik açıkları, yeni çıkan zararlı yazılımlar, siber saldırılar, acil kapatılması gereken açıklar, güvenlik haberlerinin özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli noktaları gibi bilgileri burada yayınlıyoruz. Yalnızca haber değil, bu haberlerin olası etkileri ve alınması gereken önlemler gibi konularda bilgi veriyor, haberlerin sadece "duyuru" olması değil, işimize yarayabilecek bir nitelik taşımasına gayret gösteriyoruz. Olup bitenleri takip etmek, haberdar olmak önemli ancak çoğunlukla sadece başlıklarına bakarak bunu yapabileceğimiz haberleri "işinize yarayacak güncel içerikler" olarak sunmaya çalışıyoruz.

siber güvenlik ipuçları

Siber Güvenlik İpuçları

Onlarca yerli ve yabancı web sayfasından onlarca haber ile karşılaşıyoruz her gün. Veri ihlalleri, güvenlik açıkları, yeni çıkan zararlı yazılımlar ve siber saldırıları okuyoruz. Bunların yanı sıra nesnelerin interneti, sosyal medya, kişisel veriler gibi konulara da dikkat etmemiz gerekiyor. Hepsini takip etmemiz, hepsini kontrol etmemiz zor ancak kimi zaman basit önlemler ile büyük zararları engellemek mümkün olabiliyor. Bu nedenle yaşanmış olaylara bakarak oluşturduğumuz "basit ama etkili" olabilecek ipuçlarını burada yayınlıyoruz. Kısa kısa maddeler ile, akılda kalıcı ve çözüme yönelik ipuçları vermeye, nasıl uygulanabilecekleri konusunda herkesi bilgilendirmeye çalışıyoruz.

siber güvenlik dosyaları

Siber Güvenlik Dosyaları

Özellikle dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğümüz, önemli gördüğümüz konuları, mümkün olduğunca kolay okunur ve akılda kalır şekilde, özel dosya başlıkları halinde hazırlamaya çalışıyoruz. İlgi çekebilecek ve herkesin faydalanabileceği konu başlıkları üzerine, farklı kaynaklardan yapılan derlemeler ile oluşturulmuş kapsamlı incelemeler hazırlıyoruz. Çocukları İnternetten Koruma Kılavuzu, Seyahatte Veri Güvenliği, Kablosuz Ağ Güvenliği, Kuruluş Çalışanlarınız için Öneriler gibi çok çeşitli başlıkları bu bölümde bulabilirsiniz.
Yayınlanan her doküman pdf olarak bilgisayarınıza indirilebilir şekilde sunulmaktadır.

siber güvenlik haber bülteni

Haber Bülteni Mail Listesi

Haftalık olarak göndermekte olduğumuz haber bülteni ile bir önceki haftaya ait güncel haberleri sizlere yaklaşık 5 yıldır iletiyoruz. Makaleler ve özel dosyalar ile zenginleştirmeye çalıştığımız bültende faydalı olabilecek içerikleri size her hafta ulaştırmaya çalışıyoruz. Dönem dönem acil kapatılması gereken bir güvenlik açığı olduğunda hemen sizleri uyarabilmek için de mail listemizde bulunmanızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Kampanyalarımız, genel katılıma açık düzenlenen eğitimler, dönem dönem gerçekleştirdiğimiz ücretsiz eğitim ve webinarlar ile ilgili sizi haberdar edebilmemiz için 12.000 üyesi bulunan mail listemize başlığa tıklayarak hemen katılabilirsiniz.

Siber Güvenlik Blog sayfası Siber Savaş Cephesinden Notlar ekibi ile birlikte hazırlanmaktadır.

Başa dön